Admin

Ето кой е Генерал Венцислав Мутафчийски

Роден е на 20 август 1964 г. През 1990 г. завършва медицина в Медицинския университет в София. От 1989 г. е офицер в българската армия. От 1991 до 1993 г. началник на медицинската служба към поделение ІV-ти километър.

През 1996 г. завършва „обща хирургия“. Между 1997 и 2002 г. е асистент в КСХ-ВМА. От 2000 до 2003 г. е старши асистент в КОХ-ВМА. През 2005 г. специализира „Военна хирургия“ и същата година става докторант.

Завършва през 2011 г., а от 2012 г. е доцент. През 2014 г. става началник на катедрата по хирургия във ВМА. Същата година става заместник-началник на академията. От 2015 г. е професор по хирургия. От 2017 г. е временно изпълняващ длъжността началник на Военномедицинска академия. На 7 февруари 2018 г. с указ на президента на Република България и със заповед № КВ-65/12 февруари 2018 г. на министъра на отбраната е назначен за началник на ВМА и главен лекар на въоръжените сили на Република България.

С Указ № 96 от 30 април 2019 на Президента на България е удостоен с висше офицерско звание генерал-майор, считано от 6 май 2019 година.Военни звания:Бригаден генерал (7 февруари 2018)  Генерал-майор (6 май 2019)

Полезни съвети👇